NASIL ÇALIŞIRIZ

NASIL ÇALIŞIRIZ

Kişilerle çalışırken öncelikle onları detaylı bir şekilde dinleyebileceğimiz görüşmeler yaparım. Bana inanmaları ve güvenmeleri için elimden geleni yaparım. Kişilerin verileri ve bilgileri gizlilik hukuku gereği asla 3. Kişilerle paylaşılmaz.

Talebi, isteği ve izni olmadan fotoğraf ve görüntü almayı ve yine izinsiz paylaşımda bulunulmaz.. Üyelerimin programa yönelik istekleri benim için çok önceliklidir. Çünkü onları asıl motive edecek konu budur. Derslerim zamanında başlar zamanında biter. Derslerin içeriğini ve çalışma şeklimizi anlatan bir sözleşmeyi mutlaka karşılıklı imzalarız. İlk dersten evvel kendi sağlık geçmişinizi ve nasıl çalışmalar yapılacağı ile ilgili beyanınızı mutlaka alırım.

“Genel olarak aktivitelerini hazırlarken sınırlarını zorlarım.” Bu cümle genelde üyeler tarafından yanlış anlaşılmaktadır. Aslında bu durum kişilerin gelişimi ve istekleri için gereklidir. Onların bile farkında olmadıkları iyi yönlerini ortaya çıkartmamız gerekmektedir.

Nasıl yaptığını bile anlamadan yapmaya başlarlar. Çünkü önden yaptıkları birçok hareket onları bu yola çoktan hazırlamaktadır. Yapılan hareketlerin sınırı, üyeyi sakatlama riskini alarak ilerlemek değildir. Asla kişinin postürüne ve hareket açıklığına uymayan hareketler yapılması istenmez. Aksine alınabilecek tüm önlemlerin fazlası alınmaya çalışılmaktadır.

Buna rağmen bir sakatlık durumu ortaya çıkarsa da ilk müdahaleyi eğitmeniniz ve Sağlık Bakanlığına Bağlı kurumdan sertifikalı ilk yardımcı olarak yine ben yapmaktayım.  Kısaca doğru kişiye kendinizi emanet etmeyi unutmayın!..