EĞİTİM MODELLERİ

PERSONEL TRAINER DESTEKLİ BİRE BİR DERS

Kişinin fitness’a uygunluk testleri yapılır ve hedeflerine yönelik diğer testler yapıldıktan sonra; kişinin egzersiz geçmişi ile ilgili bilgi alınır. İstedikleri ile asıl ihtiyaç duydukları birleştirilerek kişiye özel antrenman dizileri oluşturulur. Eğitmen tarafından yapılacak olan tüm işlemlerin ve  derslerin içeriği hakkında kısa bir anlatım yapılır ve karşılıklı anlaşma sağlandıktan sonra ders yapılmaya başlanır. Dersler birbirinden farklı akışlarla devam eder. Ama bu akışlar vücudun ihtiyaç duyduğu eğitimi ve idmanı sağlamak içindir. Kişinin motivasyonu ve ilgisi yüksek tutulmaya çalışılmaktadır. Hem eğlenerek , hem de sıkılmadan spor yapması sağlanır. Dinlenme aralıkları ve hareketlerin doğru açıda yapılması hoca tarafından sürekli kontrol edilir ve gerekli düzletmeler yapılır. Kişi dersin nasıl geçtiğini fark etmeden 50 dk birlikte geçirir ve alabileceği maksimum verim yapılan antrenman ile sağlanır. Kişi istenen tüm ilgiyi üzerinde toplamış ve motive olmuştur. Tek başına spor yapmak ile karşılaştırılamayacak kadar güzel bir deneyim geçirmiştir. Bu yüzden kolay kolay sporu bırakmaz

GRUP SMALL PERSONEL TRAİNER – 2 VEYA MAKSİMUM 5 KİŞİLİK GRUP DERS

Benzer fizik uygunluğuna ve benzer hedeflere ihtiyacı olan kişilerin bir araya gelerek birlikte ders alması durumudur. Birebir dersteki gibi testler ve programlar hazırlanır ve kişilere hem birebir hem de toplu olarak aktarılır. Sonra birlikte antrenman yapabilecekleri parkurlar oluşturulur. Bu parkurlar hem eğlencelidir hem de rekabetçidir. Kişiler hem sosyalleşirler hem de arkadaşları ve sevdikleri ile spor yaptıklarından kolay kolay programı bırakmazlar. Sevdiği kişilerin desteği ve birlikteliği ile spor yapmak gibisi yoktur.

GRUP EGZERSİZ EĞİTİMİ – 10 VEYA ÜZERİNDE KİŞİ SAYISINA SAHİP GRUP DERS

Grubun isteyip de alabileceği grup dersi akışları aşağıdaki gibidir; ( Gruba katılan kişilerin benzer spor geçmişleri olmasına dikkat edilir, sakatlık riskini bertaraf etmek için (statik ve dinamik postür testi ve esneklik testi ve bireysel ölçümler alınır) test yapılmaktadır. “Bireysel ölçümler hariç ; diğer testler toplu şekilde yapılmaktadır.”
  • Cardio Dans Dersi
  • Cardio Kick Box
  • Step Aerobic
  • Genel Aerobic Dersi
  • Pilates
  • Yoga
  • Koşu ve yürüyüş antrenman koçluğu, ( Eğer tercih edilirse, gruba farklı bir test daha yapılmaktadır)
  • Fitness Kuvvet ve dayanıklılık egzersizleri
  • Fitness İncelme ve sıkılaşma Egzersizleri
  • Fitness Güçlenme ve Hipertrofi Egzersizleri